Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
MEBLE

Dlaczego sklejka i drewno?

 

Według nas to najbardziej wdzięczne i najtrwalsze materiały stosowane w meblarstwie. Każdy nasz mebel oprócz wcześniej wspomnianej solidności, która pozwoli cieszyć się produktem długie lata posiada również swój unikalny charakter.


 

 

Sklejka.

To niezwykle ciekawy materiał wykonany z fornirów klejonych ze sobą krzyżowo czyli naprzemiennie, dzięki czemu jej wytrzymałość i stabilność są naprawdę imponujące.

Wierzchni fornir, czyli obłóg robiony jest zazwyczaj z brzozy jeśli chodzi o sklejkę liściastą oraz z sosny w przypadku sklejki iglastej.

Tak jak każde drzewo jest inne, tak samo każdy fornir użyty w produkcji sklejki jest inny dlatego meble wykonane z tego materiału doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza jako designerskie i unikatowe.

Nie jest łatwo, obróbka sklejki przypomina nieco obróbkę drewna począwszy od wybrania odpowiedniej płyty, odpowiedniego sformatowania jej, szlifowania na zabezpieczeniu powierzchni profesjonalnymi środkami kończąc. Jednak nie zrażamy się absolutnie, bo każdy wykonany przez nas projekt mimo ciężkiej roboty nagradza nas efektem końcowym pod postacią genialnego mebla w Twoim domu.Drewno.

My kochamy Dębinę i chociaż nie mówi to odnosimy wrażenie, że z wzajemnością.

Bardzo twarde i solidne drewno od wieków stosowane w budownictwie, w tym także w meblarstwie to nie tylko najwyższa jakość ale przede wszystkim genialne walory estetyczne.

W tym temacie moglibyśmy rozpisywać się bez końca.

Możliwość obcowania i obróbki tego materiału jest bez dwóch zdań jednym z powodów dla których powstało Behindthetree.

Przy wykańczaniu projektów z dębiny uznajemy jedynie stosowanie najwyższej jakości olejów, które mają za zadanie zabezpieczyć mebel ale przede wszystkim uwydatnić rysunek drewna, jego duszę czyli usłojenie.

 

Dąb jest dąb.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl